- Modell: VK-SPF
- Feszültség: 220V/60Hz, 110V/50Hz
- Légnyomás: 0,4-0,6 MPa
- Töltési sebesség: ≤3000db/óra
- Garatűrtartalom (opcionális): 50L
- Szállítási csomag mérete: 950*420*380mm
- Tartályos szállítási csomag mérete: 450 * 450 * 500 mm
- Feltöltési pontosság: ≤±1%
- Töltési tartomány: 500-5000 ml
- Töltőfejek: dupla fejek
- A csomagológép súlya 90 kg
5 literes töltőtérfogat duplafejes teljesen pneumatikus krémhígító hajtóműolaj betöltő gép robbanásbiztos félautomata töltőgép
Rajz
Ez a gép krém vagy paszta vagy vastag viszkozitású folyadék töltésére szolgál, például bőrápoló krém lotion hígító festék stb.
Paraméter:
- Modell: VK-SPF
- Feszültség: 220V/60Hz, 110V/50Hz
- Légnyomás: 0,4-0,6 MPa
- Töltési sebesség: ≤3000db/óra
- Garatűrtartalom (opcionális): 50L
- Szállítási csomag mérete: 950*420*380mm
- Tartályos szállítási csomag mérete: 450 * 450 * 500 mm
- Feltöltési pontosság: ≤±1%
- Töltési tartomány: 500--5000 ml
- Töltőfejek: dupla fejek
- A csomagológép súlya 90 kg
Működési elv
A folyékony energia segítségével nagy dolgokat mozgathatunk, gyorsan mozgathatunk, és mindezt egy igazán kis csomagban. A folyékony energia nyomás alatt lévő gázt vagy folyadékot használ a dugattyú vagy tengely mozgatására a munka elvégzéséhez.
A pneumatikus és hidraulikus rendszerek, más néven folyékony energiarendszerek, a versengő erők közötti kölcsönhatáson alapulnak. A folyékony energia azt jelenti, hogy energiát adunk át, a teljesítményt használható formára alakítjuk, és oda továbbítjuk, ahol szükség van rá. A folyadékellátó rendszerek folyadékokat (hidraulikus rendszerek) és gázokat (pneumatikus rendszerek) használnak az energia átvitelére.
Miért válassza a folyékony energiaellátó rendszereket az elektromos vagy mechanikus rendszerekkel szemben?
A folyadékenergia pneumatikus vagy hidraulikus hengerek segítségével lineáris mozgást hoz létre, szemben az elektromos és mechanikai módszerekkel. Nincs szükség elektromos áramra a folyadékellátó rendszerekhez, így elkerülhető az ütés, tűz, szikra vagy akár robbanás veszélye. Működésükhöz nem használnak áramot, vagyis nincs szükség nagy és drága robbanásbiztos tokra.
A pneumatikus rendszerek egyszerűen leállnak, ha eltörnek, ahelyett, hogy felrobbannának, mint az elektromos motorok. Az egészségügyi intézmények is pneumatikát alkalmaznak a hidraulika helyett, ugyanazon okból, mint az élelmiszergyártók. Sokkal biztonságosabbak, és szinte nem okoznak szennyeződést, ha eltörnek.
A pneumatikát hőállóságuk miatt is kedvelik; Az elektromos motorok hajlamosak a túlmelegedésre, de a gázzal a pneumatikus rendszerek közel sem termelnek annyi hőt, mivel a sűrített levegő folyamatosan viszi el a hőt.
A pneumatikus és hidraulikus rendszerek közötti különbség megértése
A hidraulikus rendszereket jellemzően a nagy erőátvitelt igénylő nehéz berendezésekben és gépekben részesítik előnyben.
A pneumatika fontos alapelvei lényegében megegyeznek a hidraulikus rendszerrel, de számos különbséget kell szem előtt tartani.
- A pneumatika folyadék helyett gázt használ az energia átvitelére;
- Mivel a gáz összenyomható, a pneumatikus rendszerek mozgása késik;
- A pneumatika magasabb energiaköltséget generál a tömörítés során a hőtermelésből származó energiaveszteség miatt;
- A hidraulika nagyobb erőt kezel, mint a pneumatika;
Levegőt pumpálnak a vevőbe, és sűrítik, és szükség esetén készen áll a pneumatikus rendszer általi használatra. A kompresszor környékéről felszívott levegő tele van szennyeződésekkel, például szennyeződésekkel, porral és vízgőzzel. Ennek leküzdésére erős szűrők vannak felszerelve, amelyek tisztán és szárazon tartják a levegőt.
A pneumatika előnyei a hidraulikával és az elektromossággal szemben
A gáz használata számos előnnyel jár a pneumatikának a hidraulikához képest.
- A pneumatikát gyakrabban használják élelmiszeripari alkalmazásokban, mint a hidraulikát, mert kisebb az esélye a szennyeződésnek, míg a hidraulikát az ipari berendezésekben használják teljesítményükre és vezérlésükre.
- A pneumatikus rendszerek gyakoriak az orvosi létesítményekben méretük miatt; olyan helyre telepítik őket, ahol a nagyméretű berendezések nem tudnak helyet foglalni.
- Az alacsonyabb nyomások a pneumatikus rendszerekben jobban megfelelnek a könnyebb és vékonyabb anyagokból, például műanyagból és alumíniumból készült alkatrészekhez. A hidraulikus rendszerek jobban működnek acélból vagy gömbgrafitos/szürkeöntvényből készült alkatrészeknél
- Az elektromechanikus alkalmazásokkal vetekedő pozicionálási pontosság a pneumatikában elektronikus vezérléssel érhető el. Ennek eredményeként a vegyi üzemek a pneumatikus rendszereket részesítik előnyben pontosságuk miatt a hidraulikával és az elektromechanikus rendszerekkel szemben. Az elektronikával kombinált folyadékellátó rendszerek hihetetlen vezérlést és rugalmasságot adnak a pneumatikának
A pneumatikus technológia alkalmazása olyan előrelépésekhez vezetett az orvosi és ipari technológiákban, amelyekre korábban nem volt példa.
Míg a legtöbb töltőgép elektromos árammal működik, léteznek olyan termékek, amelyek veszélyes helyzetet teremtenek, ha ív vagy szikra keletkezésének lehetőségével kombinálják. Ezekben az esetekben a csomagolóberendezéseket, beleértve a töltőgépeket is, pneumatikus működésre tervezik és gyártják. Általánosságban elmondható, hogy a pneumatikus töltőgépek az elektromos alkatrészeket sűrített levegővel működőkkel helyettesítik.
Miért használjunk levegőt elektromos áram helyett? Viszonylag kevés esetben előfordulhat, hogy a palacktöltő működtetéséhez szükséges villamos energia egyszerűen nem áll rendelkezésre az épületben vagy azon a területen, ahol a termelést fogják végezni. Sokkal gyakrabban azonban maga a termék is érzékeny lehet arra, hogy veszélyes módon reagáljon elektromos árammal. A gyúlékony folyadékkal végzett munka során fellépő szikra katasztrofális következményekkel járhat, így az elektromosság egyenletből való eltávolítása biztosítja a berendezés és a berendezéssel dolgozók biztonságát. Egyes durva vegyszerek esetén még a gőzök is negatívan reagálhatnak elektromos elemből származó ív vagy szikra esetén.
Ezekben az esetekben a töltőgép különböző alkatrészeit elektromos jelek helyett sűrített levegő látja el. A sűrített levegő az alkalmazott töltési elvtől függően különböző funkciókat vezérel, de szinte minden töltéstípus tartalmazhat pneumatikus vezérlőket vagy alkatrészeket a fent említett egyedi termékekhez. Ez a változás lehetővé teszi az olyan termékek számára, mint az alkoholok, savak, fehérítők és számos más vegyi anyag, hogy kihasználják az automatizált csomagolás előnyeit anélkül, hogy a gyártási padlót veszélyes helyre fordítanák.
Míg a pneumatikus berendezések inkább kivételek, semmint norma, mindig fontos elemezni a terméket és a gyártási környezetet, hogy megbizonyosodjon arról, hogy nincsenek ilyen veszélyek. A Liquid Packaging Solutions segít a csomagolóknak végigjárni ezt és más megfontolásokat, hogy minden projekthez a legjobb csomagolóberendezést lehessen kiválasztani.
Pneumatikus rendszerek alkalmazásai
A gyári automatizálás a pneumatikus műveletek leggyakoribb ágazata, a legtöbb csomagolás és gyártás precíz, ismétlődő mozgást igényel, és a pneumatikus rendszerek tökéletesek ezekhez az alkalmazásokhoz. A pneumatika sokkal többre képes, mint pusztán gyors, ismétlődő mozgásra. Az ezekben a rendszerekben használt gáz párnázó hatást tesz lehetővé. Ennek ismeretében a gyártók a pneumatikát a préselési és préselési funkciókba is beépítették.
Ráadásul, mivel a pneumatikus rendszerek kisebb nyomást használnak, mint a hidraulika, könnyebb és olcsóbb anyagok felhasználásával is megépíthetők, így az ipari vállalatok abszolút kedvenceivé válnak.
Gyakori példák pneumatikus rendszerekre
- Légfékrendszerek
- Pipe orgonák
- Kézi légkalapács
- Pneumatikus postacsőrendszerek
- Szállítórendszerek
- Hulladékgyűjtés
- Állítható magasságú irodai székek
- Pneumatikus hólyagok
- Orvosi eszközök
Ez egy apró lista. A pneumatikát szinte minden iparágban használják, az élelmiszerektől és az orvostudománytól a vidámparkokig, a repülőgépekig, a mezőgazdasági berendezésekig és még sok másig. Pneumatikus rendszerek mindenhol jelen vannak. Mindig van ösztönzés arra, hogy kevesebbből többet hozzunk ki, és a pneumatikus teljesítmény éppen ezt kínálja: több teljesítmény kevesebb helyen.
Kopó alkatrészek: Szilikagél O-gyűrűs rendszer (szállításkor elég felkészült leszek egy éven belüli használatra. Az ügyfél a jövőben vásárolhat az országában)
- Félautomata töltőgép dugattyús töltőanyag. Anyagokból készült hengerrel és dugattyúval hajtott ÖTutas szelepek szabályozzák az áramlást
anyagok, és mágneses reed kapcsoló vezérlő henger útvonala szabályozható töltési mennyiség. - A repülőgép racionális tervezése, kompakt, könnyen kezelhető modell, Németország és Tajvan pneumatikus részeként AirTac FESTO pneumatikus alkatrészeket használnak.Egyes érintkezési anyagokat 304 rozsdamentes acélból használnak, összhangban a GMP követelményekkel.
- A töltési mennyiség és a töltés sebessége tetszőleges szabályozású lehet, nagy pontosságú töltés.
Jellemzők:
- Ez a gép teljes körű pneumatikus vezérléssel rendelkezik, és széles alkalmazási körrel, egyszerű mérési szabályozással, jó alakkal és kényelmes tisztítással rendelkezik, alkalmas a robbanásbiztos egységhez.
- A gép alkalmas élelmiszeripari áruk töltésére (például: gyöngytej tea nata de hick széles babmártás chili szósz mogyorószósz stb.); kozmetikumok (sampon frost tusfürdő); napi egészségügyi termék (fogkrém).
- A gép pneumatikus működési elvet, egyszerű működést, nagy töltési pontosságot alkalmaz, bizonyos koncentrációjú vagy bizonyos méretű szemcsés anyagok ideális töltőberendezés.
Fa tok csomagolás kétfejes töltőgéphez: